Heerlijk als Ajax verliest: ‘Hoop steeds dat het nog erger wordt’

Marcel van Roosmalen vindt het leuk als Ajax verliest. Dit liet hij gisteren weten in het programma ‘Studio Voetbal’ van de NOS. Hij zegt de Amsterdammers niet te halen, maar hoopt stiekem wel dat het steeds erger wordt.
De onrust bij Ajax is dit seizoen weer uiterst groot. Gisteren gingen ze nog met 2-1 ten onder tegen FC Utrecht, terwijl ze eerder die week ook nog kansloos met 0-3 verloren in de Champions League van Galatasaray. Van Roosmalen zelf was aanwezig bij de wedstrijd van afgelopen zondag tegen de ‘Domstedelingen’.
“Ik vond het een hele leuke wedstrijd om naar te kijken. Ik vind het ook leuk als Ajax op dit moment verliest, moet ik eerlijk zeggen”, is de Vitesse-fan eerlijk. “Waarom? Ik ben opgegroeid met een winnend Ajax. Het is ook weleens leuk om Ajax heel veel wedstrijden achter elkaar te zien verliezen.”
“Mensen haten Ajax, dat is toch gek?”
“Je hoopt altijd dat het nóg vreselijker wordt. Tenminste, dat heb ik. De vooruitzichten zijn wat dat betreft goed”, aldus Van Roosmalen. Rafael van der Vaart vindt er het zijne van. “Dat is toch wel apart: het is leedvermaak. Kun je nagaan wat de frustratie is… Mensen haten Ajax, dat is toch gek?” Van dat laatste is bij Van Roosmalen geen sprake. “Ik haat Ajax niet, hoor. Ik vind het alleen wel leuk als het dan nóg erger wordt.”

Al meer dan 43 jaar een passie voor voetbal.
