‘Sean Steur wilde grotere rol hebben bij Ajax’

Sean Steur heeft naar verluidt al afscheid genomen van zijn teamgenoten bij Ajax. Met dit nieuws pakken zowel Voetbal International als het Algemeen Dagblad vandaag uit. Hij is hard op weg naar Newcastle United waar er een contract voor hem klaar ligt tot de zomer van 2031.
Het Algemeen Dagblad pakte maandagavond laat uit met het nieuws over de op handen zijnde transfer van Steur. Ajax ontvangt naar verluidt 27 miljoen euro, inclusief bonussen. Een bedrag noemt VI niet, maar het weekblad weet wel dat Newcastle United zich in de Johan Cruijff Arena heeft gemeld en snel tot een akkoord wil komen over een ‘miljoenensom’.
Daarmee staat Steur voor een verrassend vertrek bij Ajax. De jonge spelmaker leek eerder nog zijn contract te verlengen. Hij bereikte met de inmiddels vertrokken Alex Kroes mondelinge overeenstemming over een verbintenis tot de zomer van 2030. De handtekeningen bleven echter uit, omdat de situatie met de komst van Jordi Cruijff veranderde.
“Verschil in inzicht”
‘Dat had alles te maken met een verschil in visie. Waar Steur mikte op een grotere rol voor zichzelf, had Ajax een ander plan voor zijn ontwikkeling’, schrijft VI. Nu pakt de Premier League-club door. The Magpies schetsten het grote talent al een meerjarenplan en willen doorpakken in de onderhandelingen. Steur nam zelfs al afscheid van de spelersgroep van Ajax.

Al meer dan 43 jaar een passie voor voetbal.
