AjaxReport

"WIJ ZIJN AJAX"

Respect voor Ajax-speler: ‘Als is onder de maat voor het betaalde voetbal’

Voetbal AjaxErik ten Hag heeft de loftrompet gestoken over Wout Weghorst. In zijn optiek is het op basis van zijn ‘intelligentie’ dat hij het betaalde voetbal heeft weten te halen. Momenteel maakt de 33-jarige spits furore in het shirt van Ajax. In het verleden kwam hij ook voor o.a Manchester United en Besiktas uit.

In 2023 speelde Weghorst op huurbasis voor Manchester United, waar Ten Hag destijds de eindverantwoordelijke was. Volgens de oefenmeester is het IQ van een speler een onderschatte factor om te slagen in het profvoetbal. Dat Weghorst het heeft gered als profvoetballer, komt door Ten Hag ‘niet alleen door een onvoorstelbare inzet, maar ook omdat hij vrij slim is. Intelligent’.

Ten Hag besloot in 2023 om Weghorst naar Manchester United te halen, terwijl hij hem als hoofd jeugdopleiding van FC Twente ooit had afgewezen. “Of je het nou had over de eerste aanname, passen, schieten, koppen, duelleren, afronden; van nature was eigenlijk alles onder de maat voor betaald voetbal”, zegt Ten Hag daarover.

“Kon niet koppen”

Volgens voormalig spitsentrainer Dirk Jan Derksen, die met de spits samenwerkte bij Willem II, ‘kopte Weghorst alsof-ie een duif op zijn kop had’. “Hij kon inderdaad niet koppen”, reageert Ten Hag. “Maar hij kan wel goed denken. Daardoor is hij in staat om informatie te verwerken. En om deze informatie vervolgens om te zetten naar voetbalacties. Ik denk dat intelligentie een belangrijke factor is waarom hij op latere leeftijd nog onvoorstelbaar vooruit is gegaan qua techniek.”

Geef een reactie

Jouw e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.