‘Ajax zal er volgend seizoen niet sterker op worden’

Aan het begin van de week werd bekend dat Francesco Farioli vertrekt bij Ajax. Hij werd tweede in competitie en dat betekent dat de Amsterdammers volgend seizoen uit zullen gaan komen in de Champions League.
Toch vreest Sam Plantinga van Voetbal International voor de toekomst van de Amsterdammers. “Ik zie hier een goede trainer vertrekken”, vertelt hij op de website van Het Parool. “Je kunt met een doorsnee Hollandse schooltrainer – iemand die balbezitsvoetbal en hoge druk wil spelen – echt niet in de buurt komen van het puntentotaal dat Ajax dit seizoen gehaald heeft. Daar is de selectie simpelweg niet goed genoeg voor. Farioli gaat niet zomaar weg: hij is natuurlijk niet gek”, constateert Planting.
Selectie onvoldoende om top te kunnen presteren?
“Hij vindt dat de selectie straks niet goed genoeg is voor de prestaties die worden geëist. En hij verwacht ook dat die selectie eerder zwakker dan sterker wordt”, voorspelt hij. “Hij heeft 78 punten gepakt met een matige selectie. Ik vind het vreemd dat daar nu een negatieve conclusie uit wordt getrokken. Ik zie een trainer die heel veel uit best wel weinig perst. Als die trainer vertrekt én je gaat mogelijk met Sutalo, Hato en Taylor drie van je beste spelers verliezen, is dit niet het moment voor luxueuze verwachtingspatronen”, besluit Planting realistisch.

Al meer dan 43 jaar een passie voor voetbal.

Aan de andere kant dachten we aan het begin van dit seizoen niet dat we ergens in de top 3 zouden eindigen. Met een paar gerichte aankopen (lees: technisch vaardiger spelers op een paar posities, want er is weer wat geld) kan er zomaar wat moois ontstaan. We gaan het zien, ik heb vertrouwen in de leiding.